Rejestracja: 71/ 373 22 66

wizyta u dentysty Umów się na wiztę
certyfikat gabinetu

Scaling czyli usuwanie kamienia nazębnego

Skaling jest to zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych, formujących się przez mineralizację płytki nazębnej, potocznie zwanych kamieniem nazębnym. Nie oczyszczana z powierzchni zębów płytka nazębna (zbudowana resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny) ulega po pewnym czasie mineralizacji przekształcając się w kamień nazębny. Powstały kamień uszkadza dziąsła powodując ich obniżanie się i odsłanianie szyjek zębowych, przyczynia się również do procesów zaniku kości wyrostka zębowego, co prowadzi do stopniowego rozchwiania zębów i ich utraty (parodontoza).

 

Zaleca się przeprowadzanie skalingu raz na pół roku. Osoby palące, spożywające duże ilości kawy lub herbaty mogą wymagać skalingu raz na trzy miesiące. Osoby, u których nie występuje tendencja do odkładania się kamienia nazębnego, mogą wykonywać scaling raz na rok lub rzadziej. Zabieg nie jest bolesny, jednak osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać niewielki dyskomfort.

 

Prawidłowe i regularne oczyszczanie kamienia chroni przed obniżaniem się dziąseł i odsłanianiem szyjek zębowych, a przede wszystkim znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia parodontozy i utraty zębów

Pogotowie stomatologiczne Wrocław

STOMATOLOGICZNE Pogotowie

Tomograf stomatologiczny Wrocław

Tomograf stomatologiczny