Rejestracja: 71/ 373 22 66

wizyta u dentysty Umów się na wiztę
certyfikat gabinetu

Stomatologia małego dziecka

Pierwsza wizyta małego pacjenta w gabinecie dentystycznym może być bardzo stresująca, dlatego ważne jest pierwsze wrażenie i pierwsze doświadczenie. Nie chcemy przecież, żeby naszemu maluszkowi taka wizyta kojarzyła się tylko z lękiem i bólem. Bardzo wiele czynników wpływa na postawy i zachowania dziecka w gabinecie stomatologicznym, m.in. są to zachowania emocjonalne, stosunek rodziny do opieki dentystycznej, brak lub niewłaściwe przygotowanie dziecka do leczenia, nieprzyjemne doświadczenia ogólnomedyczne, wiek, jego rozwój psychologiczny oraz kompetencje lekarza wprowadzającego w środowisko stomatologiczne.

 

W obecnej chwili stomatolodzy mają możliwość korzystania z wielu metod niefarmakologicznych, które mają bardzo pożądany wpływ na zachowanie dzieci. Techniki kształtujące zachowania zaczerpnięte są m.in. z psychologii behawioralnej, poznawczej, rozwojowej, teorii komunikacji. Do pierwszej wizyty w gabinecie przygotowujemy dziecko właściwie dużo wcześniej, choć nie zawsze nawet zdajemy sobie z tego sprawę. Robimy to wtedy, gdy tłumaczymy, po co się czyści ząbki, kiedy uczymy malucha je szczotkować, a także (to ważne!) sprawdzać, czy są dobrze umyte.

 

Do stomatologa powinniśmy pójść na wizytę kontrolną, zanim jeszcze zacznie dziać się coś niedobrego, aby dziecko mogło spokojnie oswoić się z gabinetem.

Pogotowie stomatologiczne Wrocław

STOMATOLOGICZNE Pogotowie

Tomograf stomatologiczny Wrocław

Tomograf stomatologiczny