Rejestracja: 71/ 373 22 66

wizyta u dentysty Umów się na wiztę
certyfikat gabinetu

Licówki – stomatologia estetyczna

Dzisiaj trochę o stomatologii estetycznej.  Chcesz poznać sekret  “Hollywood smile”?  To proste – śnieżno-biały uśmiech i idealny kształt zębów można uzyskać poprzez licówki.  Licówki to małe, wąskie ceramiczne lub porcelanowe płytki, które nakładane są na zęby, aby poprawić ich kształt i wygląd, jak i nadać odpowiedni kształt. W ten sposób stajemy się posiadaczem uśmiechu jak z Hollywood.

 

Rozróżniamy licówki:

 

Licówki ceramiczne – uzupełnienia kosmetyczne najczęściej wykonywane w odcinku przednim uzębienia dla poprawy barwy lub minimalnej korekcji kształtu zęba. Są to bardzo cienkie płatki porcelany naklejane na wargową powierzchnię uprzednio pomniejszonego o jej grubość zęba. Licówki te wykonuje się w laboratorium protetycznym, pacjent oczekujący na gotowe uzupełnienie nosi na oszlifowanych zębach licówki tymczasowe.

 

Licówki kompozytowe – wykonywane podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym z materiału kompozytowego (światłoutwardzalnego podobnego do tego, który stosuje się do wypełnień). Tak jak w przypadku licówki ceramicznej ząb musi zostać przygotowany przez oszlifowanie jego powierzchni wargowej.

Pogotowie stomatologiczne Wrocław

STOMATOLOGICZNE Pogotowie

Tomograf stomatologiczny Wrocław

Tomograf stomatologiczny