Rejestracja: 71/ 373 22 66

wizyta u dentysty Umów się na wiztę
certyfikat gabinetu

Protetyka – charakterystyka wykonywanych uzupełnień

Protezy – uzupełnienia ruchome

 

Protezy całkowite akrylowe – wykonywane przy całkowitym bezzębiu, składają się z płyty-części przylegającej do błony śluzowej jamy ustnej oraz zębów sztucznych umocowanych w tej płycie. Wykonanie protezy wiąże się z kilkoma wizytami w gabinecie dentystycznym celem odpowiedniego ich dopasowania na każdym etapie wykonania, zwykle liczba wizyt to 4-5

 

Protezy akrylowe częściowe – zbudowane są tak samo jak protezy całkowite a wykonywane są u pacjentów, którzy posiadają własne uzębienie resztkowe.

 

Protezy elastyczne – płyta tych protez wykonana jest z tworzywa nylonowego lub acetalowego, które w temperaturze jamy ustnej stają się sprężyste przez co są bardziej komfortowe dla pacjenta gdyż nie wywierają ucisku na błonę śluzową.
Protezy te wykonuje się u pacjentów posiadających co najmniej 2 własne zęby w łuku, który ma być rekonstruowany za pomocą protezy.

 

Protezy szkieletowe– są wykonywane u pacjentów z własnym uzębieniem resztkowym, są kombinacją elementów metalowych i akrylowych, na zębach pacjenta utrzymane za pomocą klamer metalowych sprawiają, że siła żucia rozkłada się nie tylko na błonę śluzową i kość wyrostka szczęki lub żuchwy ale także na zęby własne. Są najbardziej rekomendowanym uzupełnieniem dla pacjentów z chorobami przyzębia, zębami w pierwszym stopniu rozchwiania gdyż mają właściwości szynujące.

Pogotowie stomatologiczne Wrocław

STOMATOLOGICZNE Pogotowie

Tomograf stomatologiczny Wrocław

Tomograf stomatologiczny