Rejestracja: 71/ 373 22 66

wizyta u dentysty Umów się na wiztę
certyfikat gabinetu

Tomografia komputerowa w stomatologii

Tomograf komputerowy Kodak Iluma to tomograf wiązki stożkowej (CBCT).

 

CBCT jest szybszą i bezpieczniejszą odmianą konwencjonalnej tomografii komputerowej stworzoną dla stomatologii. Zastosowanie promieniowania w postaci wiązki stożkowej umożliwiło obrazowanie twarzoczaszki w trakcie tylko jednego obrotu źródła promieniowania. Skutkuje to mniejszą dawką promieniowania w porównaniu z tomografią spiralną oraz znacznym skróceniem czasu badania.

 

Badanie CBCT jest bardziej ekonomiczne dla pacjenta. Dane uzyskane w trakcie jednego obrotu lampy w czasie krótszym niż minuta pozwalają uzyskać obrazy, które do tej pory wymagały wykonania wielu zdjęć radiologicznych. Jedno badanie tomografem Iluma zastępuje zdjęcia zębowe, panoramiczne, cefalometryczne, zgryzowe oraz stawu skroniowo – żuchwowego. A dostarcza nawet więcej informacji niż te wszystkie zdjęcia razem. W rezultacie otzymujemy trójwymiarowy obraz, który może być przetwarzany na nieskończoną ilość sposobów dając niesamowite możliwości diagnostyczne. Nie należy się bać tego badania, gdyż jest całkowicie bezbolesne.

 

W naszej ofercie posiadamy właśnie ten tomograf. Zapraszamy do rejestracji wizyt i skorzystanie z profesjonalniej diagnostyki stomatologicznej.

Pogotowie stomatologiczne Wrocław

STOMATOLOGICZNE Pogotowie

Tomograf stomatologiczny Wrocław

Tomograf stomatologiczny