certyfikat gabinetu

Scaling czyli usuwanie kamienia nazębnego

Skaling jest to zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych, formujących się przez mineralizację płytki nazębnej, potocznie zwanych kamieniem nazębnym. Nie oczyszczana z powierzchni zębów płytka nazębna (zbudowana resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny) ulega po pewnym czasie mineralizacji przekształcając się w kamień nazębny. Powstały kamień uszkadza dziąsła powodując ich obniżanie się i odsłanianie szyjek zębowych, przyczynia się również do procesów zaniku kości wyrostka zębowego, co prowadzi do stopniowego rozchwiania zębów i ich utraty (parodontoza).

 

Zaleca się przeprowadzanie skalingu raz na pół roku. Osoby palące, spożywające duże ilości kawy lub herbaty mogą wymagać skalingu raz na trzy miesiące. Osoby, u których nie występuje tendencja do odkładania się kamienia nazębnego, mogą wykonywać scaling raz na rok lub rzadziej. Zabieg nie jest bolesny, jednak osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać niewielki dyskomfort.

 

Prawidłowe i regularne oczyszczanie kamienia chroni przed obniżaniem się dziąseł i odsłanianiem szyjek zębowych, a przede wszystkim znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia parodontozy i utraty zębów

Pogotowie stomatologiczne Wrocław

STOMATOLOGICZNE Pogotowie

Pogotowie stomatologiczne Wrocław24 godzinne

Tomograf stomatologiczny Wrocław

Tomograf stomatologiczny